Subskrypcja

Zostaw nam swój adres mailowy, żeby otrzymywać od nas informacje o nowościach oraz inne ciekawe treści.

Porady naszych specjalistów


 • Zielony Jęczmień

  Zielony jęczmień - najnowsze odkrycie zdrowego odchudzania

  Zazwyczaj chcemy schudnąć i szybko, i dużo - takie przynajmniej mamy założenie. Niestety, często idzie z tym w parze byle jakie odżywianie i masa suplementów z apteki. Firmy farmaceutyczne zalewają rynek szeroką gamą specyfików, ale jak wiadomo same tabletki nas nie odchudzą.

 • Wapń pierwiastkiem życia

  Wapń pierwiastkiem życia

  Wapń (Ca) jest głównym składnikiem mineralnym w organizmie człowieka. Około 99% wapnia znajduje się w kościach i zębach, których jest podstawowym materiałem budulcowym. Pozostała ilość tego pierwiastka zawarta jest w tkankach miękkich oraz w płynach ustrojowych.

 • Bolące kolana

  5 sposobów na bolące kolana

  Ból kolan to jedna z najczęściej przytrafiających się dolegliwości bez względu na wiek oraz tryb życia. Nawet najmniejszy uraz powinien być skonsultowany z lekarzem, który oceni stan zdrowia naszych stawów i zaleci odpowiednie leczenie oraz profilaktykę.

 • Osteoporoza

  Osteoporoza – choroba, która daje w kość.

  Osteoporoza należy do schorzeń cywilizacyjnych. Przez lata była chorobą nieco lekceważoną - dopiero ostatnio zaczęto ją traktować jako poważną chorobę społeczną. Dlatego tak ważne jest podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa oraz propagowanie pro zdrowotnych nawyków w tym zakresie. Wspaniałą okazją do edukacji będzie 20 października – Światowy Dzień Osteoporozy…

 • Paznokcie

  Co mówią nam nasze paznokcie?

  Zadbane dłonie są naszą wizytówką, a zdrowe paznokcie największą ich ozdobą. Wygląd paznokci jest odzwierciedleniem naszego wieku, wykonywanego zawodu, stanu zdrowia. Paznokcie rąk i stóp zawsze przykuwają uwagę, mówiąc więcej o człowieku niż jego strój czy sposób zachowania.

 • Włosy

  Co robić, gdy wypadają włosy?

  Ostatnio gubisz znacznie więcej włosów niż zazwyczaj i to zarówno przy myciu, jak i czesaniu? Jaka może być tego przyczyna i co możesz zrobić, by to zahamować?

 • Cukrzyca

  Czym objawia się cukrzyca i jak z nią żyć

  Cukrzyca wiąże się z podwyższoną ilością cukru we krwi. Główną przyczyną jej powstawania są zaburzenia działania insuliny. Hormon ten jest odpowiedzialny za poprawne stężenie glukozy we krwi.

 • Witamina D

  Lato w pełni - więcej witaminy D

  Nazywana jest witaminą „słońca” lub „życia”. Niestety okazuje się ,że mamy jej o wiele za mało niż nasz organizm potrzebuje. Poniekąd ma to związek ze sposobem jej pozyskiwania przez człowieka.

 • naturalne-leki.jpg

  Naturalne leki dla najmłodszych na przeziębienie

  Sami bardzo często korzystamy z rad naszych mam czy babć, które mówią, że na zaziębienie najlepszy jest miód, mleko, czosnek i cytryna. Środki naturalne przygotowane w domu często są alternatywą dla farmakologicznych specyfików.

Strony: