Subskrypcja

Zostaw nam swój adres mailowy, żeby otrzymywać od nas informacje o nowościach oraz inne ciekawe treści.

Porady naszych specjalistów


 • magnez_jpg.jpg

  Magnez w życiu człowieka

  Magnez, nazywany pierwiastkiem życia, należy do 10 pierwiastków najczęściej spotykanych w skorupie ziemskiej. Możemy go znaleźć zarówno w górach jak i w wodzie morskiej. Występuje również w roślinach zielonych.

 • Schowek02.jpg

  Anemia symptomy, których nie należy lekceważyć

  Jak się okazuje, przypadłość ta doskwiera dość sporej liczbie osób, które uważają się za zupełnie zdrowe i często w ogóle nie zauważają drobnych, ale istotnych oznak tej choroby. Nazywana również niedokrwistością anemia może doprowadzić do poważnej dysfunkcji całego organizmu.

 • kosci.jpg

  Kości rusztowanie naszego ciała

  Układ kostny człowieka pełni wiele ważnych funkcji. Nadaje ciału człowieka odpowiedni kształt oraz stanowi jego podporę. Szkielet to podstawa ciała, bez niego każdy z nas byłby bez kształtny, gdyż większość organów w ciele ludzkim jest miękka. Funkcja wspierająca jest więc najważniejsza. Szkielet to wspaniała konstrukcja złożona z kości, stawów, chrząstek i wiązadeł.

 • Zielony Jęczmień

  Zielony jęczmień - najnowsze odkrycie zdrowego odchudzania

  Zazwyczaj chcemy schudnąć i szybko, i dużo - takie przynajmniej mamy założenie. Niestety, często idzie z tym w parze byle jakie odżywianie i masa suplementów z apteki. Firmy farmaceutyczne zalewają rynek szeroką gamą specyfików, ale jak wiadomo same tabletki nas nie odchudzą.

 • Wapń pierwiastkiem życia

  Wapń pierwiastkiem życia

  Wapń (Ca) jest głównym składnikiem mineralnym w organizmie człowieka. Około 99% wapnia znajduje się w kościach i zębach, których jest podstawowym materiałem budulcowym. Pozostała ilość tego pierwiastka zawarta jest w tkankach miękkich oraz w płynach ustrojowych.

 • Bolące kolana

  5 sposobów na bolące kolana

  Ból kolan to jedna z najczęściej przytrafiających się dolegliwości bez względu na wiek oraz tryb życia. Nawet najmniejszy uraz powinien być skonsultowany z lekarzem, który oceni stan zdrowia naszych stawów i zaleci odpowiednie leczenie oraz profilaktykę.

 • Osteoporoza

  Osteoporoza – choroba, która daje w kość.

  Osteoporoza należy do schorzeń cywilizacyjnych. Przez lata była chorobą nieco lekceważoną - dopiero ostatnio zaczęto ją traktować jako poważną chorobę społeczną. Dlatego tak ważne jest podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa oraz propagowanie pro zdrowotnych nawyków w tym zakresie. Wspaniałą okazją do edukacji będzie 20 października – Światowy Dzień Osteoporozy…

 • Paznokcie

  Co mówią nam nasze paznokcie?

  Zadbane dłonie są naszą wizytówką, a zdrowe paznokcie największą ich ozdobą. Wygląd paznokci jest odzwierciedleniem naszego wieku, wykonywanego zawodu, stanu zdrowia. Paznokcie rąk i stóp zawsze przykuwają uwagę, mówiąc więcej o człowieku niż jego strój czy sposób zachowania.

 • Włosy

  Co robić, gdy wypadają włosy?

  Ostatnio gubisz znacznie więcej włosów niż zazwyczaj i to zarówno przy myciu, jak i czesaniu? Jaka może być tego przyczyna i co możesz zrobić, by to zahamować?

Strony: